Kant, Frag

Biureczko "Kant" zaprojektował Adrian Peach. Podoba mi się zarówno kształt tego mebelka, a także jego ogromna użyteczność. I uniwersalność. Spójrzcie, jaki to doskonały przykład połączenia funkcji i formy!

Producentem jest Frag, włoska istniejąca od 1921 roku i od tego czasu specjalizująca się w skórzanych meblach. Celowo podaję tu dokładną datę założenia firmy. Uważam, że tak długa tradycja to gwarancja wysokiej jakości. Wyobraźcie sobie, że od kilkudziesięciu lat właściciele firmy Frag zajmują się tylko jednym zagadnieniem. Muszą, no po prostu MUSZĄ być w tym mistrzami. Kiedy przyglądam się wykończeniu detali w biureczku "Kant", nie mam wątpliwości, skąd ta precyzja.

Biureczko "Kant" tak jak wiele innych mebli Fraga jest w znacznej części skórzane. To znaczy z grubej, specjalnie wyprawianej skóry jest cały jego blat, wraz z finezyjnym, praktycznym zagięciem oraz szufladkami. Skóra jest elegancko przeszywana na brzegach. Najważniejsze jednak jest to, że jest miękka, przyjemna w dotyku, a jednocześnie superodporna na zabrudzenia i zniszczenia. Trzeba się bardzo postarać, aby doprowadzić ją do stanu widocznego zużycia.

Zważywszy na powszechne odchodzenie od tak przestarzałych narzędzi jak wieczne pióro czy nawet długopis, prawdopodobieństwo ubrudzenia blatu tuszem jest niewielkie. Natomiast inne płyny, które możemy przypadkowo nań wylać (kawa, sok, wino itp.) wystarczy zetrzeć ściereczką. Ta skóra nie przyjmuje płynów - jest odpowiednio zabezpieczona. W razie potrzeby myjemy ją wodą i mydłem, ewentualnie płynem do mycia szyb.

Do wyboru są różne kolory skóry. Nogi wykonane są zawsze z litego drewna, z dodatkowymi wzmocnieniami ze stali galwanizowanej. Gatunek drewna na nogi też można sobie wybrać, podobnie jak wzmocnienia - mogą być w kolorze złotym lub srebrnym.

Dzięki prostej formie i zastosowanym naturalnym materiałom, mebel doskonale wygląda we wszystkich wnętrzach, nowoczesnych i klasycznych. Idealnie nadaje się do tego, by postawić na nim laptop i dostawić obok małe krzesełko (najlepiej jedno z wielu lekkich, skórzanych krzeseł Fraga). Nie zajmuje dużo miejsca. Łatwo je przenieść z miejsca na miejsce. Typowy, mobilny i lekki mebel naszych czasów. 

W Polsce przedstawicielem firmy Frag jest The Prime. 

Szczegółówy opis produktu wraz z wymiarami na stronie www.frag.it.

Wszystkie topy miesiąca
Witrażowa szafka
Lampa glamour
Biureczko ze skóry
Niezwykła konsola
Fotel jak wstążka
Stolik-pomocnik
Kanapa ogrodowa
Lampa mosiężna
Stół do jadalni
Misa dekoracyjna
Lampa podłogowa
Wyciskarka do cytryn
Regał-rzeźba
Korkociąg
Zegar ścienny
Lampka biurowa
Stolik kawowy
Niezwykła sofa