Bonbon, Verreum

Stolik Bonbon czeskiej marki Verreum  to przedmiot, który trudno nazwać meblem. Nie wypada również zaliczyć go do kategorii dodatków. Ja nazwałabym ten obiekt "rzeczą do towarzystwa". Bo jego przeznaczeniem jest nic innego jak stać obok kanapy i... cieszyć oko. No dobrze, może i warto położyć na nim czytaną przed chwilą książkę albo odstawić filiżankę z herbatą. Jednak najważniejszym zadaniem Bonbona jest z pewnością dekoracja. 

O Verreum napisałam obszerny artykuł tutaj, więc nie będę się powtarzać. Postanowiłam jednak osobne miejsce poświęcić stolikowi-cukierkowi, ponieważ uważam, że jest to najlepszy jak dotąd projekt wyprodukowany przez firmę z czeskiej Pragi.
 


Autorem projektu jest Luca Nichetto. Artysta wykorzystał oryginany materiał jakim jest barwione w masie szkło. Ścianki Bonbona są na tyle grube, że można nie tylko postawić na nim tacę z serwisem kawowym, ale też... spokojnie usiąść. Może nie będzie to siedzisko najbardziej wygodne, ale na pewno bezpieczne.

Nietrudno zgadnąć, że inspiracją dla projektu stolika były cukierki zawijane w "sreberka". Tym razem mamy jednak do czynienia z materiałem o wiele bardziej szlachetnym. Każdy egzemplarz Bonbona to produkt wykonywany ręcznie (jeśli dmuchanie szkła można nazwać czynnością wykonywaną "ręcznie"), ze szkła srebrzonego w masie. To oznacza, że już samo szkło jako surowiec jest pełne koloru i blasku (a nie jest na przykład lakierowame czy malowane) i zawiera prawdziwe srebro.

Stoliki Bonbon występują w kilku wariantach kolorystycznych oraz w trzech formach. Oprócz podstawowej, są jeszcze modele wydłużone i skrócone, co widać na zdjęciach poniżej. 

Widziałam te szklane cudeńka w Mediolanie i wierzcie mi na słowo - są naprawdę piękne! Polecam wszystkim, którzy chcieliby wprowadzić do domu coś wyrafinowanego, ale jednocześnie zabawnego. Uprzedzam jednak, że z uwagi na specjalną technologię produkcji i kosztowny materiał, produkty Verreum do tanich nie należą...

Bonbony można kupić w Polsce tylko w jednym miejscu: w warszawskim showroomie The Prime, który jest oficjalnym przedstawicielem marki Verreum w Polsce.

Aha, i jeszcze coś: gdyby ktoś zdecydował się na zakup Bonbona, od razu przestrzegam, że nie warto kupować jednej sztuki. Stoliki-cukierki najlepiej wyglądają w grupie. Muszą być co najmniej dwa. 

Wszystkie topy miesiąca
Witrażowa szafka
Lampa glamour
Biureczko ze skóry
Niezwykła konsola
Fotel jak wstążka
Stolik-pomocnik
Kanapa ogrodowa
Lampa mosiężna
Stół do jadalni
Misa dekoracyjna
Lampa podłogowa
Wyciskarka do cytryn
Regał-rzeźba
Korkociąg
Zegar ścienny
Lampka biurowa
Stolik kawowy
Niezwykła sofa