Anna G., Alessi


Panie i panowie, oto "Anna G." Urodzona w 1994 roku, właśnie obchodzi dwudzieste urodziny. Jest najsłynniejszym korkociągiem świata. Zaprojektował ją dla marki Alessi nie byle kto, bo sam Alessandro Mendini, designer i architekt, prawdziwy geniusz, który dokonał przełomu we włoskim wzornictwie w latach osiemdziesiątych i bardzo mocno wpłynął na kolejne pokolenia projektantów. Artysta o ponadprzeciętnym poczuciu humoru - co często widać w jego pracach. Takich jak choćby "Anna G."

 

Swoją nazwę przedmiot ten najprawdopodobniej zawdzięcza Annie Gili, przyjaciółce Mendiniego, współpracującej również z firmą Alessi. Korkociąg reprezentuje typ "motylkowy", to znaczy, że dwa ramiona "Anny G." pełnią rolę dźwigni. Praktyczny i uroczy drobiazg okazał się wielkim hitem firmy Alessi, dlatego z czasem rodzina "Anny G." poszerzyła się o liczne nowe warianty, aź wreszcie w 2003 roku światło dzienne ujrzało następne "dziecko" Mendiniego - korkociąg "Alessandro M." Trzeci z lewej. Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, skąd wzięła się jego nazwa...

 


 

Do rodziny dołączyły też inne akcesoria - korek (zatyczka) oraz minutnik. Oba przedmioty mają tę samą "głowę" z charakterystycznymi rysami twarzy i wiecznie modną fryzurą :) Wszystkie przedstawione tu produkty można kupić w sklepach, które reprezentują markę Alessi. Na przykład w sklepie internetowym Rosenthala: http://www.sklep.rosenthal.pl/manufacturer/alessi lub w warszawskiej Fabryce Form. 

 

Wszystkie topy miesiąca
Witrażowa szafka
Lampa glamour
Biureczko ze skóry
Niezwykła konsola
Fotel jak wstążka
Stolik-pomocnik
Kanapa ogrodowa
Lampa mosiężna
Stół do jadalni
Misa dekoracyjna
Lampa podłogowa
Wyciskarka do cytryn
Regał-rzeźba
Korkociąg
Zegar ścienny
Lampka biurowa
Stolik kawowy
Niezwykła sofa