O mnie


Zdjęcie: Michał Przeździk-Buczkowski

Z wykształcenia jestem historykiem sztuki.
Dwukrotnie - w latach 2007-2013 i 2016-2017 - pełniłam funkcję redaktorki naczelnej magazynu 
"Dom & Wnętrze"
. Kierowałam także innymi czasopismami, w tym polską edycją amerykańskiego "Martha Stewart Living". W latach 2011-2013 produkowałam i prowadziłam programy telewizyjne dla Domo+: ”Wnętrze Ewy Mierzejewskiej”, „Dom i wnętrze według Ewy Mierzejewskiej”, „Nowoczesne inspiracje”.

Od 4 lat regularnie występuję na żywo w Dzień Dobry TVN jako ekspert w dziedzinie urządzania wnętrz ("Odpicowane mieszkanie"). Pełnię rolę konsultanta i promotora firm. Pomagam w organizacji wydarzeń – spotkań, premier, konferencji. Występuję w roli wykładowcy i konferansjera. Biorę udział w panelach dyskusyjnych, zasiadam w jury konkursów (np. Must Have na festiwalu Łódź Design). Organizuję duże imprezy o charakterze targowym (STREFA DESIGNU ewa & wnętrze na Targach Dom Inteligentny 2016 i 2017) oraz autorskie wystawy designu (Cenne bo polskie na Warsaw Home 2018 i 2019).

Moim najnowszym i największym jak dotąd projektem są cykliczne Targi Sztuki Dostępnej - jedyne w Polsce targi sztuki wpsółczesnej z limitem ceny i selekcją wystawców. Organizuję je wspólnie z Leną Szwed-Strużyńską (www.targisztukidostepnej.pl).