O mnie


Zdjęcie: Michał Przeździk-Buczkowski
 

Z wykształcenia jestem historykiem sztuki, z zawodu dziennikarzem.
Dwukrotnie - w latach 2007-2013 i 2016-2017 - pełniłam funkcję redaktor naczelnej magazynu 
"Dom & Wnętrze"
. Z tym tytułem związana byłam najdłużej, ale kierowałam także innymi czasopismami, w tym polską edycją amerykańskiego "Martha Stewart Living". W 2011 roku dodatkowo rozpoczęłam pracę w mediach elektronicznych. Produkowałam i prowadziłam programy telewizyjne dla Domo+: ”Wnętrze Ewy Mierzejewskiej”, „Dom i wnętrze według Ewy Mierzejewskiej”, „Nowoczesne inspiracje”.

Teraz w każdy czwartek występuję w programie Dzień Dobry TVN jako ekspert w dziedzinie urządzania wnętrz (cykl "Odpicowane mieszkanie").

Okazjonalnie bywam konsultantem i promotorem firm działających w branży wyposażenia wnętrz. Chętnie pomagam w organizacji wydarzeń – spotkań, premier, konferencji. Występuję w roli wykładowcy lub konferansjera. Biorę udział w panelach dyskusyjnych, zasiadam w jury konkursów (np. Must Have na festiwalu Łódź Design). Organizowałam duże imprezy o charakterze targowym (STREFA DESIGNU ewa & wnętrze na Targach Dom Inteligentny 2016 i 2017) oraz autorską wystawę (Cenne bo polskie na Warsaw Home 2018).

Moim najnowszym projektem są Targi Sztuki Dostępnej (2-3 marca 2019), które organizuję z Leną Szwed-Strużyńską.