Fiocco, Busnelli"Fiocco" to po włosku "wstążka", "kokarda". Fotel o takiej nazwie produkuje szacowna, włoska firma Busnelli. I to już od 1970 roku! To wtedy projekt mebla stworzył designer Gianni Pareschi. Jego pomysł był genialnie prosty. Na fantazyjnie wykrzywioną ramę z metalu projektant naciągnął elastyczną tkaninę. I już. 

Powstał fotel niezwykły, efektowny i - tu być może was zaskoczę - bardzo wygodny! Naprawdę da się w nim posiedzieć i jest to bardzo przyjemne... Do tego jest lekki i łatwy w utrzymaniu. Tkaninę można zdejmować do prania. Do wyboru są kolory: czarny, biały, niebieski, czerwony i fuksja.


Co ciekawe, "Fiocco" znakomicie wygląda w różnego typu wnętrzach. Z powodzeniem można postawić go w luksusowym salonie albo... w pokoju dziecinnym. W holu albo w łazience. W mieszkaniu w starej kamienicy lub w modnym apartamencie. Wszędzie jest meblem, który wywołuje uśmiech. 

Lata mijają, a "Fiocco" sprzedaje się świetnie, także w Polsce (można go kupić w The Prime). A o tym, że ikoną designu jest, najlepiej świadczy fakt, że znajduje się w kolekcji nowojorskiego Museum of Modern Art (MoMa).

Wszystkie topy miesiąca
Witrażowa szafka
Lampa glamour
Biureczko ze skóry
Niezwykła konsola
Fotel jak wstążka
Stolik-pomocnik
Kanapa ogrodowa
Lampa mosiężna
Stół do jadalni
Misa dekoracyjna
Lampa podłogowa
Wyciskarka do cytryn
Regał-rzeźba
Korkociąg
Zegar ścienny
Lampka biurowa
Stolik kawowy
Niezwykła sofa