Fiamma, Riva 1920

 

"Fiamma", lampa jak nowoczesna rzeźba. Może stanąć nawet na środku pokoju - z każdej strony będzie wyglądać efektownie. Co wam przypomina? Bo mnie - cienki i długi liść jakiejś wodnej rośliny. Jej organiczny kształt daje złudzenie miękkości, ale tak naprawdę korpus wykonany jest z drewna, a podstawa - z metalu. W tej chwili dostępne są warianty w czterech rodzajach olejowanego drewna, ale pierwszy projekt zakładał tylko jedno: drewno Kauri. O tym niezwykłym materiale liczącym sobie prawie pięćdziesiąt tysięcy lat pisałam już w artykule "Cenniejsze niż złoto", który możecie przeczytać tutaj. 

W korpusie z drewna zatopione są "wstążki" diod LED. Niebieskawe światło ma techniczny, a nawet futurystyczny charakter i ostro kontrastuje z ciepłym, naturalnym drewnem. To połączenie nie jest przypadkowe. Lampę "Fiamma" zaprojektował Karim Rashid - wielka gwiazda współczesnego designu, artysta znany z tworzenia przedmiotów o kształtach futurystyczno-kosmicznych, obłych, nierzadko zbliżonych do sinusoidy. Stąd taka a nie inna forma lampy. Ale Rashid zaprojektował ją dla włoskiej marki Riva 1920 specjalizującej się w meblach i dodatkach z naturalnego, litego drewna. Stąd taki materiał. Miks tradycji z nowoczesnością w czystej postaci.

"Fiamma" dostępna jest w dwóch wysokościach: 180 i 169 cm. W wersji wyższej jest grubsza, nieco bardziej masywna. Zarówno tę lampę, jak i inne przedmioty firmy Riva 1920 można kupić m.in. w The Prime, ul. Kopernika 5, Warszawa.
 

 

Wszystkie topy miesiąca
Witrażowa szafka
Lampa glamour
Biureczko ze skóry
Niezwykła konsola
Fotel jak wstążka
Stolik-pomocnik
Kanapa ogrodowa
Lampa mosiężna
Stół do jadalni
Misa dekoracyjna
Lampa podłogowa
Wyciskarka do cytryn
Regał-rzeźba
Korkociąg
Zegar ścienny
Lampka biurowa
Stolik kawowy
Niezwykła sofa