Shell, Yalos Murano

 

Myślicie, że to wielka, piękna muszla? Nic podobnego! To misa "Shell" marki Yalos Murano . Rzeczywiście przypomina kształtem muszlę, ale jest zaprojektowana przez człowieka i wykonana ludzkimi dłońmi. Powstała z wyjątkowo grubego, szlachetnego szkła Murano. W nim precyzyjnie wyżłobione zostały wszystkie charakterystyczne rowki i ząbki, które tworzą idealną iluzję muszli.

"Shell" to produkt najwyższej jakości, przedmiot luksusowy, małe dzieło rzemiosła artystycznego. To jedna z tych rzeczy, które stawiamy na stole w jadalni lub na komodzie - i wszystkie spojrzenia natychmiast kierują się w tamtą stronę.

"Shell" występuje w różnych rozmiarach i kolorach. Każdy egzemplarz jest unikalny. Ta misa, którą pokazuję na zdjęciu powyżej, ma wymiary 440 x 230 cm. Jest zatem dość duża i ciężka. 
 


 

A jak wam się podoba wersja zielonkawo-turkusowa...
 


...albo ta wypełniona wewnątrz czystym błękitem?
 

 

Mnie bardzo podoba się misa biało-czarna. Pasuje do każdego wnętrza, także bardzo nowowcześnie urządzonego. Pewnie dlatego, że jest najmniej dosłowną kopią prawdziwej muszli.
 

 

Byłam kilka lat temu na wyspie Murano koło Wenecji i widziałam te wszystkie stare manufaktury, w których od stuleci wytwarza się szklane cuda. Tradycyjnymi metodami, z najlepszych surowców, przy zastosowaniu oryginalnych narzędzi i receptur sprzed wieków. Tylko tak wyprodukowane szklane przedmioty mogą nosić zaszczytne miano "szkła Murano".

Podczas mojej wycieczki zwiedzałam m.in. manufakturę znakomietgo producenta lamp Barovier & Toso (może opowiem o tym innym razem). Niestety nie odwiedziłam wówczas miejsca, gdzie powstają niezwykłe naczynia marki Yalos. Muszę to nadrobić następnym razem...

Jeśli chcecie zobaczyć (albo kupić) wspaniałe naczynia marki Yalos Murano w Polsce, wybierzcie się do showroomu The Prime na ul. Kopernika 45 w Warszawie.

 

Wszystkie topy miesiąca
Witrażowa szafka
Lampa glamour
Biureczko ze skóry
Niezwykła konsola
Fotel jak wstążka
Stolik-pomocnik
Kanapa ogrodowa
Lampa mosiężna
Stół do jadalni
Misa dekoracyjna
Lampa podłogowa
Wyciskarka do cytryn
Regał-rzeźba
Korkociąg
Zegar ścienny
Lampka biurowa
Stolik kawowy
Niezwykła sofa