Podróże kształcą
5 listopada 2014


Za kilka dni jadę do Paryża. Firma Electrolux zaprosiła mnie na uroczysty finał międzynarodowego konkursu Electrolux Design Lab. Będę też miała trochę czasu dla siebie. Jeśli na wyjazd uda mi się pożyczyć iPhone'a, wypróbuję aplikację TravelByArt. Można ją pobrać tutaj.

Aplikacja na urządzenia mobilne TravelByArt została zaprojektowana w Polsce i zdobywa coraz większą popularność w Europie i USA. To połączenie nowoczesnych technologii z historią kultury. Jedyny w swoim rodzaju "artystyczny przewodnik po mieście". Dla mnie, historyka sztuki, prawdziwa gratka! 

Na razie dostępna jest tylko wersja dla Paryża. W przyszłości czekają na nas kolejne metropolie. Wiem to z pewnego źródła, czyli od osoby, która tę aplikację wymyśliła i stworzyła. Jest nią Beata Misiewicz - ta sama, która zaprojektowała całą makietę graficzną strony www.ewaiwnetrze.pl. Pękam z dumy!

Aplikacja TravelByArt umożliwia zwiedzanie stolicy Francji śladami legendarnych arstystów, pisarzy i twórców szeroko pojętej kultury. Idziemy przez miasto i czytamy na naszym smartfonie lub tablecie historie, ciekawostki, zaglądamy do miejsc, gdzie mieszkali, pracowali i bawili się artyści. Co ciekawe, nie musimy być w tym czasie podłączeni do internetu.

 

W opisie aplikacji czytam:

"Zapomnij o Paryżu z pocztówek i przewodników turystycznych. Podążaj śladami Ernesta Hemingwaya, Pabla Picassa, Edith Piaf i innych ikon kultury. Poznaj artystów poprzez ich twórczość: książki, wiersze, obrazy, muzykę i filmy (...)

Dzięki TravelByArt:

- będziesz miał dostęp do ponad 20 starannie opracowanych tras połączonych z faktami z życia znanych artystów mieszkających w Paryżu,

- nigdy nie zgubisz się w mieście z naszymi szczegółowymi mapami działającymi w trybie offline i wskazówkami dotyczącymi transportu publicznego,

- możesz czytać fragmenty książek, analizować słynne dzieła sztuki i oglądać piękne archiwalne zdjęcia,

- poznasz historie życia artystów opisane chronologicznie rok po roku.

Pobierz TravelByArt i dowiedz się, kto był prawdziwą miłością życia Picassa, gdzie Hemingway pisał swoje słynne książki, co wydarzyło się w hotelu Ritz i wiele więcej..."

Brzmi dobrze, prawda? Na razie aplikacja dostępna jest tylko na iPhone'ach i iPadach, ale ja, szczęśliwa właścicielka Sony Xperia Z1, mam nadzieję, że kiedyś mnie także będzie dane z niej korzystać :) (tu uśmiecham się do Beaty M.)

Więcej informacji o aplikacji na stronie internetowej: www.travelbyart.com